• Zobrazeno: 75619

Těhotenství 32. - 36. týden

Miminko:

8. měsíc32. týden – Většina orgánů pokračuje ve svém zrání. Všechny smysly již naplno pracují. Barva kůže je více narůžovělá díky hromadění podkožního tuku, nehtíky jsou hotové. Miminko může otáčet hlavičkou ze strany na stranu. Velikost dítěte k zadečku je asi 29 cm, váží asi 1,5 kilogramu.

33. týden – Dítě již nemá tolik prostoru, kopance a kotrmelce už tedy definitivně vystřídalo přetáčení a různé natahování. Pokračuje rychlý růst mozku a tím i velikost hlavičky. Velikost dítěte k zadečku je asi 30 cm.

34. týden. – Pohyby dítěte jsou stále pomalejší. Vyvíjí se imunitní systém, který je důležitý pro boj s infekcemi. Pokud by se miminko narodilo nyní, s velkou pravděpodobností by se narodilo bez větších komplikací. Velikost dítěte k zadečku je asi 32 cm.

35. týden – Probíhá zakulacování horních i dolních končetin. Plíce už jsou obvyklé zralé a tak i dýchání předčasně narozeného dítěte v tomto období by bylo bez problémů. U dětí, které jsou v tomto období v poloze koncem pánevním (zadečkem dolů), může lékař podpořit dítě v otáčení speciálními zevními hmaty. Velikost dítěte k zadečku je asi 33 cm.

36. týden – Vzhledem k těsnějšímu prostoru se může miminko v bříšku méně hýbat, o to víc jsou však jeho pohyby silnější, až Vás to může někdy vylekat. Pod kůží můžete vidět obrysy lokte nebo paty. Velikost dítěte k zadečku je asi 34 cm, váží asi 2,5 kilogramu.

 

Maminka: Chce se Vám více spát. Prsa jsou větší a těžší, zvětšují se i bradavky. Cítíte tlak v pánevní oblasti, který je způsoben přesunem dítěte dolů. Objem krve se Vám od počátku těhotenství zvýšil cca o 50%, nyní už zůstane stejný.

Zajímavé video o 8. měsíci na YouTube (v angličtině):

Pokud se Vám na této stránce nepřehrává video, je potřeba povolit tuto možnost ve Vašem internetovém prohlížeči. 

Zaujal Vás tento článek? Pošlete nám svůj komentář a zúčastněte se diskuze s ostatními maminkami jak toto období těhotenství prožíváte Vy! Stačí se jen v menu přihlásit jako registrovaný uživatel.


Vytisknout   E-mail